ביטוח לאומי

לאחר ייצוג של אלפי לקוחות בוועדות השונות של המוסד לביטוח לאומי הגענו למסקנה שבאמת לא ברור איך מצפים מאנשים שסובלים ממחלות מורכבות הגורמות למגבלות בתפקוד היום יומי ומקשות על היכולת לעבוד ולקיים את משק הבית, לגדל את הילדים ולתפקד בשגרת החיים העמוסה בלא הכי ולהתמודד עם הדרישות, היחס והבירוקרטיה האין סופית של המוסד לביטוח לאומי.

משרדנו מייצג אלפי לקוחות החולים במחלות שונות כגון: חולי סכרת וסיבוכיהם, חולי לב, חולים לאחר אירוע מוחי, חולים הסובלים מבעיות אורתופדיות, חולים הסובלים מבעיות נפשיות, לקויי ריאה, ליקויי שמיעה, חולי פרקינסון, חולי אלצהיימר, חולים הזקוקים בעזרה בניידות, בשירותים מיוחדים ולמעשה אין תחום רפואי שמשרדנו לא נחשף אליו במרוצות השנים בהתמודדות מול המוסד לביטוח לאומי.

משרדנו פועל באופן שיטתי וייחודי ע"פ ארבע שלבים עקרוניים אשר יבטיחו טיפול הולם ומקצועי.

שלב מס' 1- הבנת מצב הרפואי שלך.

בירור ראשוני ומקיף המתבצע ע"י שיחה עם עו"ד שבשלב הראשון יקדיש את כל המשאבים להבין מה באמת מפריע לך? לפעמים הדברים לא עולים מהתיק הרפואי ולפעמים הלקוח לא ידע להתלונן על הכאבים והתחושות או לא קיבל התייחסות מרופא הקהילה ולכן אנו נמצה את הבירור עד תום.

שלב מס' 2-התייעצות עם מומחים רפואיים לבניית התיק הרפואי..

לביטוח לאומי יש שפה משל עצמו. אנשים פשוט לא מבינים את השפה הזו. לדוגמא, רובנו משתמשים במושג "כאב" שבמוסד לביטוח לאומי כמעט ולא מייחסים לו חשיבות. דוגמא נוספת, אדם שסובל מסכרת מרגיש נימול/שרפה בכפות הידיים/רגליים ככול הנראה סובל מסיבוכי סכרת. עכשיו, אם יפנה למוסד לביטוח לאומי עם מסמך רפואי מרופא המשפחה/רופא סכרת שירשום שיש לך סכרת ויסביר על אותם תחושות וכאבים כפי שתיארנו, אותם כאבים לא יקבלו כל ביטוי בקביעת הוועדה. ולכן, עוד לפני הגשת התביעה אנו נתייעץ עם רופאים מומחים בתחום נברר אילו בדיקות ואבחונים נצטרך לעשות. אם נחזור לדוגמא לעיל אז נבקש בדיקות של רופא כלי דם, דופלר, בדיקת רופא נירולוג, בדיקת עצבים (EMG) מתוך הבנה שרוב הסיכויים שהסוכרת פגעה בכלי הדם או בעצבים. רק אם תוגש הבחנה ברורה לפגיעה בעצבים או בכלי הדם הביטוח לאומי התייחס לתלונות ולכך יש משמעות רבה מאוד להצלחת הליך תביעת הנכות.

כך אנו בונים את התיק ברפואי ומציגים בפני הוועדה הרפואית תמונת מצב ברורה שלא ניתן להתעלם ממנה.

שלב שלישי: אבחון ברור של הליקוי הרפואי .

לאחר הבנת הבעיות שמפריעות לך, בירור ואבחון מדויק של מצבך הרפואי בעזרת צוות רופאים מומחים שמסייעים למשרדנו בבניית התיק הרפואי, נפתח בהליך מול המוסד לביטוח לאומי בהתאם לדרישותיו. אנו נדאג להדגיש ולהציג את הבעיות הרפואיות שלך כך שהמוסד לביטוח לאומי לא יוכל להתעלם מהתלונות והבעיות הרפואיות שלך, כפי שהסברנו בדוגמא (שלב השני) למושג כאב אין הרבה משמעות להכרה ולכן נבסס זאת ע"י אבחון המומחים שדבר זה יכול לבוא לידי ביטוי בתפקוד היום יומי, בטווחי התנועה של האיברים השונים, בטיפול תרופתי, וכמובן ע"י הבדיקות השונות ותוצאיהם.

שלב רביעי: הגעה לוועדה רפואית.

לכל וועדה רפואית שאליה תוזמן, עו"ד מנוסה ממשרדנו יתלווה אלייך לוועדה הרפואית. אנו נציג בפני הוועדה את המצב הרפואי שלך ונלחם בשבילך.

אנחנו הקול שלך ולא התעלמו ממך! ו

בנוסף חשוב לציין, משרדנו מלווה לוועדה הרפואית גם כדי שתרגיש בנוח וגם בכדי לוודא שהבדיקה תעשה באופן מקצועי תוך התחשבות ויחס הולם מצד הוועדה בעניין זה. אעיר שלקוחות רבים פנו אלינו וסיפרו על תחושות קשות של זלזול, נוקשות, התעלמות, וחוסר התייחסות ורגישות למצבם הרפואי.

אנחנו פה בשביל לחסוך לך את התסכול והייאוש בהתמודדות למיצוי זכויותיך הרפואיות מול המוסד לביטוח לאומי .