רשלנות רפואית

עולם הנזיקין נחלק לסוגים שונים של תביעות.

כאשר אדם נפגע בשל טיפול רפואי לקוי קמה לו הזכות לפיצוי .

סוגי הפיצויים הגבוהים ביותר ניתנים במקרה של רשלנות רפואית.

בתי המשפט נוטים לחייב מוסדות רפואיים בסכומי פיצוי גבוהים מאוד בשל פגיעות במטופלים מתוך התייחסות בכובד ראש לחיי אדם .

כאשר אנו נדרשים לטיפול כתוצאה מרשלנות רפואית אנו בוחנים קדימה את המשמעות של הנזק (הישיר והעקיף) הרפואי שנגרם והטיפולים הנדרשים להמשך החיים.

נזקים אלו משמעותיים מאוד ויכולים לכלול פגיעה בהשתכרות (א.ר.ע), הוצאות רפואיות שונות, תרופות ועזרת רופאים בתחומים השונים.

 בנוסף, במקרים רבים נצטרך לבצע התאמה לדירה בהתאם לצרכים המיוחדים שנוצרו .

כאב וסבל פיסי ופגיעה באוטונומיה של הגוף לצד הסבל הנפשי יובילו בעת הכרה במקרה הנדון כרשלנות הרפואית לפיצוי של מאות אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים(בהתאם למצב ולנזק)

יחד עם זאת, התבססות הפסקות לאורך השנים שלא כל כישלון בטיפול/באבחון יטילו אחריות משפטית על הרופא המטפל. ועל הרופא לנהוג בכובד ראש בכל הקשור לחיי אדם שבנושא  זה נרחיב בהמשך.

בעניין זה נחלק את הליך הטיפול הרפואי לשלבים.

אבחון הבעיה הרפואית

משרדנו טיפל במקרים רבים בהם האבחון הרפואי היה שגוי, או שניתן באיחור משמעותי בשל התייחסות לקויה של הגורם המטפל.

בנוסף לכך, בחלק מהמקרים לקוחותינו סיפרו על תחושה של זלזול והתעלמות של הגורם הרפואי ממצבם, התחושות והכאבים שלא נמצא תיעוד ורישום רפואי בהתאם למצבם.

הסבר על דרכי הטיפול ואפשרויות העומדות בפני המטופל

משרדנו ייצג בתביעות בשל רשלנות רפואית שהמטופל לא קיבל מספיק מידע כדי לקבל החלטה מושכלת על המשך הטיפול. לא הובהרו לו ההשלכות והסיבוכים האפשריים בשל הטיפול .

לכל מטופל הזכות על שלמות גופו, בחירה מודעת בטיפול הרפואי בהתאם לאפשרויות הקיימות. עניין מוכר בפסיקה בגין פגיעה באוטונומיה של המטופל הינה פגעה קשה גם בפן המוסרי ועל כן הפיצויים גבוהים במקרים מסוג אלו.

שלב הטיפול

מהלך הטיפול צריך להתבצע בהתאם לפרקטיקה רפואית מקובלת מקצועית ואיכותית.

על הרופא להשתמש בכל הכלים העומדים בפניו, בנוסף עליו למצות את כל הידע הרפואי והמקצועי שמצופה מרופא מוסמך במדינתנו להוביל לרפואתו של המטופל.

למשרדנו ניסיון רב בתחום!

אם את/ה מרגיש/ה שהטיפול שניתן לא היה תקין ובהתאם לקריטריונים שהסברנו לעיל, פנה למשרדנו ותקבל ייעוץ והכוונה מקצועית בנושא.