תאונות עבודה

פגיעה בעבודה מתחלקת לשלושה נושאים עיקריים

תאונת עבודה:

תאונת עבודה מוגדרת בחוק כתאונה שהתרחשה בזמן העבודה, בדרך אליה או בדרך חזרה ממנה. כל פגיעה פיזית ו/או נפשית שנגרמה כתוצאה ישירה או עקיפה מעבודה נחשבת לתאונת עבודה.

מחלקת מקצוע:

קיימות עשרות סוגי מחלות מוגדרות שיכולת לקבל הכרה מביטוח לאומי כמזכות פיצוי. המחלה יכולה להתפרץ במהלך תקופת העבודה ובמקרים רבים לאחר סיום תקופת העבודה. במסגרת תהליך ההכרה, נצטרך להוכיח שלמחלה יש קשר לאופי העבודה, סביבת העבודה, וכו. ובמקרים מסוימים ומורכבים נצטרך להיעזר במומחים שונים(ע"פ תחומי התמחות) .

סוגי המחלות:

הרעלות שונות שיחכלות להיגרם בחשיפה למרכיבים השונים.

הרעלת ארסן, הרעלת כרום, הרעלת עופרת, הרעלת פלואור, הרעלת מנגן, הרעלת כספית, הרעלת זרחן, הרעלת בריליום, הרעלת תלוים, הרעלת ניקל, הרעלת קדמיום, הרעלת תחמוצת הפחמן, הרעלת בנזן, הרעלת פנול, הרעלת אמינים ארומטיים, הרעלת פחמן דו גפריתי, הרעלת חומצה הידרוציאנית, הרעלת פחמיימנים הלוגניים, הרעלת זרחנים אורגניים, הרעלת קרבמטים, הרעלת מנתול, הרעלת ויניל כלוריד, הרעלת תחמוצת חנקן, הרעלת קטונים,הרעלת פחמימונים פוליציקליים.

מחלות נוספות: דלקת גידים, מחלות החפרים, מחלות הנגרמות לחשיפה לנסורת/עץ/פסולת, מחלות הנגרמות ע"י מיקרואורגניזם העוברות ע"י מקור שאינו אדם, שחפת, שיתוק ילדים, קדחת צהובה, פילריאזיס, כלורה, דבר, טריפנומיאזיס, מלריה, צדפת, דלקות כבד נגיפית מסוג B, Non B/A , נזקים באוזן הפימית שהביאו לירידה בשמיעה, מחלות קרינה, כיב ממאיר של קרנית העין, ירוד מחשיפה לחום גבוהה, מחלות צוללנים, בורסיטיס הברך/המפרק, שיתוקים של עצבים פריפריים הנגרמים ע"י לחץ ממושך, מחלות עצמות, פרקים, שרירים,כלי דם הנגרמות ע"י עבודה במכשירים רוטטים., סיליקוזיס, אזבסטוזיס, טלקוזיס, ביסינוזיס, מחלת אלרגיה של דרכי הנשימה הנגרמת כתוצאה מרגישות לתבואות ולקמח, מחלת המתכות הקשות(פיברוזיס של הריאות), ריאות חקלאים, סרטן הריאה, סרטן הלרינקס, מחלה אלרגית של דרכי הנשימה כתוצאה מרגישות לאנזימים פרוטאטליטיים.

משרדנו עובד עם מיטב המומחים בתחומים השונים שביחד נמקסם את זכויותיך.

מיקרו טראומה:

ביטוח לאומי לא עדכן את רשימת מחלות המקצוע(רשימה סגורה) מזה שנים רבות, למעשה כל שינוי/שיפור בסוגיות הללו כמעט ולא נעשו במהלך השנים.

לאור חוסר עדכון המחלות, נוצר מצב שבו עשרות אלפי אנשים סובלים מבעיות בריאותיות קשות ומרכבות שמשפיעות על אורך חיים תקין שהגורם הישיר שלהם הוא "העבודה שביצעו".

למשל, רצפים אשר אופי העבודה שלהם הוא כל היום לשבת בקריעה וכיפוף הגב וסובלים מבעיות גב וברכיים לא מופעים ברשימת מחלות המקצוע…

אי אפשר להתווכח עם כך שרצף המבלה את מרבית יום העבודה שלו נמצא במצב של הפעלת לחץ תמידי על הגב והברכיים ולאחר שנים של עבודה בתנאים הללו סובל מבעיות של שחיקה של הגב והברכיים ולכן המוסד לביטוח לאומי צריך להכיר בפגיעות אלו כפגיעות עבודה.

השתרשה הלכה בבתי הדין לעבודה ובהמשך במוסד לביטוח לאומי שמקרים מסוג אלו גם מוכרים כפגיעה בעבודה למרות שאינם חלק מרשימת מחלות המקצוע המוכרות ע"י המוסד לביטוח  לאומי.

ישנה חשיבות רבה בדרך שבא מוגשת הבקשה, הדרך בא מפרטים את הפעולות שחוזרות על עצמם בעבודה, הקושי הפיסי הכרוך בהם, העדים, הראיות וכל תוספת שיכולה לחדד את הקשר בין תנאי העבודה למחלה היא קריטית .

משרדנו נאלץ להתמודד עם מקרים רבים בהם בקשות להכרה בפגיעה הוגשו באופן שאינו תקין והתערבות בשלב מאוחר יותר מפחית משמעותית את סיכויי ההצלחה בתיק.

"הטיפ" הטוב ביותר שנוכל לתת עבורכם הוא לפנות לעו"ד בעל ניסיון וידע בתחום שהגיש בקשות דומות בעבר. אל תחסכו בשאלות, תדרשו להבין מה צריך על מנת שיכירו בתביעה.

משרדנו זמין לענות על כל שאלה.